8. 10. 2022 – Památný den sokolstva v Praze – Spanilá jízda sokolů a Noc sokolských světel

8. 10. 2022 – Památný den sokolstva v Praze –
Spanilá jízda sokolů a Noc sokolských světel

Dne 8. 10. 2022 slaví sokolové Památný den sokolstva. Sokolská župa Jana Podlipného uspořádala tradiční Spanilou jízdu, které předcházelo položení věnců u hrobů Tyrše a Fügnera a Jana Podlipného na Olšanských hřbitovech a u sokolské hrobky ve strašnickém krematoriu. Světélko bylo zapáleno již v Děčíně – Tyršově rodišti. Zapálené světélko v lucerně pak pokračovalo do Horní Břízy a do pražských Záběhlic. Pak do pražských Horních Měcholup. Druhý den na Olšanské hřbitovy a k sokolské hrobce ve strašnickém krematoriu a svojí pouť zakončilo na pražské Kampě, kde na řece Čertovce byly zapáleny svíčky na lodičkách a začala Noc sokolských světel. Po projevech na Olšanských hřbitovech a u sokolské hrobky ve strašnickém krematoriu vyrazila na svou trasu také Spanilá jízda sokolů na kolech. Sokolíci a sokolky měli jednotná červená trička a sokolské vlajky. Jeli po trase Strašnice – Vršovice – Nusle – Výtoň – Most Legií za doprovodu Policie – Kampa a pod Karlův most, kde Spanilou jízdu přivítáním představitelů České obce sokolské včetně Starostky ČOS ses. Moučkové ukončili. Pak začala Noc sokolských světel.
Video z této akce je na župním YouTube kanálu sokolské župy Jana Podlipného ( www.zpodlipneho.cz) v paylistu Činnost našich jednot a župy. Video můžete zhlédnout na https://youtu.be/x8mMFv-IWXU

1 komentář u „8. 10. 2022 – Památný den sokolstva v Praze – Spanilá jízda sokolů a Noc sokolských světel

  1. Časopis VZLET Autor příspěvku

    Oficiální video Sokolské župy Jana Podlipného z Památného dne sokolstva – Spanilá jízda a Noc sokolských světel najdete na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného v playlistu Činnost našich jednot a župy:
    https://youtu.be/rBKuCXmTa7c

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *