Každý si může najít cestu, jak na to.

Byla jsem zvyklá 2-3x týdně vést cvičební hodiny. Vždy jsem obdivovala na svých cvičenkách, že chodí cvičit opravdu pravidelně. Já sama za sebe musím přiznat, že kdybych nebyla cvičitelka a nevěděla, že na mě v tělocvičně čeká skupina žen, asi bych občas lenošila. Zvláště, když venku lilo jako z konve, nebo byla zrovna tramvajová výluka. K pravidelnosti cvičení mi pomáhala určitá povinnost.

Po zavření tělocvičen jsem se snažila cvičit doma, ale to mi nikdy na dlouho nevydrželo. V létě to bylo snadné – turistika, kolo, zahrada, plavání, pořád něco. Pak chvíli opět v cvičení v tělocvičně a od října již zase nic.

On line cvičení je prima, ale za sebe musím přiznat, že to není ono. Pravidelné cvičení mi doma zatím nejde.

A tak jsem začala pravidelně chodit. Každý den aspoň na chvíli. Obejít pár bloků domů, vyjít na kopeček, místo autobusu použít chůzi. A také jsem začala sledovat počet ušlých km. Pak jsem si dala cíl 3 km průměrně za den. To bylo v listopadu. V březnu se mi podařil průměr 4,67 km. V dubnu by to mohlo být 5 km/den.

Od 1. listopadu do 20. dubna jsem takto nachodila více jak 600 km. To je přece hezké číslo. Možná se vám to nezdá mnoho, ale já jsem spokojená. Jen já vím, kolik úsilí mě to stálo. Ale stojí to za to.

Dnes znám ve svém okolí délky různých tras, abych věděla, kde doplnit chybějící metry. Také vím, ve které zahrádce začíná rozkvétat jaro, kam jít za klidem, kam za potěšením se přírodou, kde nachodím potřebné km.

Nyní se pomalu chystám do Jizerských hor na chalupu, kde budu zdolávat kilometry hlavně na elektrokole. To se bude určitě líbit mým kloubům. Kolo je pro mě snazší. Tam mám v plánu pro začátek 15 km denně, tzn. za měsíc cca 500 km. A to v přírodě. Tak držte palce a hledejte svou cestu, pokud ji už dávno nemáte.

Příspěvek byl publikován | Rubrika: Cvičení, Zdravý životní styl | Autor: .
Avatar photo

Autor: Anna Jurčíčková

Jsem cvičitelka I. třídy, náčelnice ČOS, náčelnice župy Barákovy. Nyní jsem v důchodu. Ve svém volném čase se věnuji práci činovnické, pokud není omezen provoz tělocvičen, vedu oddíl seniorek (kondiční cvičení s hudbou a zdravotní Tv). Jsem členkou T. J. Sokol Mochov. Ve své profesi jsem učila nejdříve na 1. stupni ZŠ, tělesnou výchovu na 2. stupni ZŠ a potom 10 let tělesnou a brannou výchovu především kluky na SOU spojů. Do Sokola mě přivedl nácvik na XII. všesokolský slet, kdy jsem začínala na značce u Vlasty Třešňákové a skončila na náčelnickém můstku velkého Strahovského stadionu při zahajování sletu skladbou „Karneval“.Více o mně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *